Uraz sprzed lat a problemy z erekcją

Witam, jestem 30 letnim mężczyzną. 10 lat temu zostałem pobity i uderzony min. kolanem w jądra. Przez kilka dni na mosznie widoczny był wylew. W trakcie badania urolog nie stwierdził żadnej patologii. Kilka lat po urazie w badaniu USG na jądrze widoczna była zmiana, którą lekarz uznał za "prawdopodobnie stary krwiak". W badaniu USG sprzed roku inny lekarz nie znalazł tego krwiaka. Od kilku lat mam problemy z utrzymaniem wzwodu. Satysfakcjonujący wzwód utrzymuje się w pozycji leżącej głównie na brzuchu lub na boku. W pozycji ciała siedzącej i stojącej członek szybko wiotczeje. W takich pozycjach sztywnieje kiedy odciągam go od brzucha. Seks raczej nie byłby możliwy ponieważ nie zdążyłbym założyć prezerwatywy. Poranne wzwody nie zawsze występują. Często są słabe i również wtedy członek dosyć szybko wiotczeje. Nawet jeżeli występuje wzwód to po wstaniu z łóżka od razu członek opada. Przypuszczam, że za taki stan rzeczy odpowiada wspomniany przeze mnie uraz. Podejrzewam, że doszło do jakiegoś mikro-urazu prącia w okolicy między jądrami lub gdzieś u podstawy od strony jąder. Chciałbym zapytać jakie badanie mogę wykonać, żeby wykluczyć ten uraz jako ewentualną przyczynę powyższych zaburzeń? Jeżeli jednak okazałoby się że rzeczywiście doszło do jakichś zmian pourazowych to czy skuteczna w ich pozbyciu się byłaby metoda falami dźwiękowymi LISW Renova? Na marginesie dodam, że hormony i morfologia są u mnie w porządku. Nie jestem otyły, nie palę. Z góry dziękuję za odpowiedz Pozdrawiam Patryk

Jeżeli testosteron, TSH, prolaktyna są w prawidłowym zakresie to mogą być jedynie stresy.
Pierwsze badanie może Pan wykonać sam. W aptece bez recepty dostępny jest sildenafil (viagra) zwykle w dawce 25mg. Jeżeli nie ma Pan problemów z sercem, nadciśnienia, niedociśnienia czy innych chorób a także nie stosuje jakichś leków, to proszę spróbować masturbacji najpierw po 1 tabl 25 mg, jak słaby efekt to proszę kolejny raz spróbować 50 - potem 75 a potem 100 (oczywiście nie jednego dnia). Tabletki na receptę są w dawce 100 mg - warto odwiedzić lekarza to przynajmniej przefiltruje Pana pod kątem ew przeciwwskazań.
jeżeli erekcja będzie prawidłowa i satysfakcjonująca to oznacza, ze nie ma Pan żadnych zmian organicznych a jedynie przemęczenie, lub stres. Przy braku pożądanego efektu - proszę zgłosić się do androloga w celu dalszej diagnostyki.

Jeżeli moja odpowiedź choć trochę przybliżyła Pana do zrozumienia tego o co Pan pytał to proszę o link do jednej z poniższych stron lub jakiś wpis na blogu.

Gdy kiedyś (w dalekiej przyszłości) spłodzi już Pan tyle dzieci ile Pan planuje, to proszę rozważyć wazektomię (jest to męska bezbolesna, odwracalna antykoncepcja) - to lepsze niż prezerwatywa.

Pozdrawiam
Robert Kulik, lekarz ginekolog, androlog
Specjalizuję się od wielu lat w niepłodności a także w antykoncepcji męskiej i żeńskiej.

Więcej informacji na temat wazektomii znajdzie Pani pod adresami:

https://wazektomia.net.pl
https://wazektomia.warszawa.pl
https://dr.kulik.pl

Na youtubie film wyjaśnia na czym polega najnowocześniejsza odmiana tzw kanadyjska:
https://www.youtube.com/watch?v=adzlCYT9hVM&feature=youtu.be

Jeszcze raz pozdrawiam.
RK