Urazy głowy a badania diagnostyczne

Chciałabym zapytać jakie badanie głowy tomografia komp. czy rezonans magnetyczny są bardziej skuteczne w wykrywaniu ewentualnych urazów głowy. Pare lat temu zostałam pobita nigdy tego nigdzie nie zgłosiłam. Teraz leczę się psychiatrycznie ale ciągle boli mnie głowa. Ponieważ nigdy nie miałam wykonywanego takiego badania chciałabym się upewnić że wszystko jest w porządku. Parę lat temu byłam u neurologa ale nic nie stwierdził. A ze mną coraz gorzej. Leki biorę.

Witam.
Świeże zmiany pourazowe kwalifikuje się do tomografii. Natomiast jak w Pani przypadku pewnie lepszy będzie rezonans, bo od urazu minęło kilka lat. Owszem, można przesiewowo wykonać tomografię, gdyż jest ona tańsza i pozwoli wykryć ewentualne nieprawidłowości, pod warunkiem, że będzie z kontrastem. Jeśli finanse nie grają natomiast roli, proponowałbym wykonać rezonans. Pozdrawiam i życzę zdrowia