USG stopy oraz ból i opuchnięcia kostki

Od kilku miesięcy odczuwam często ból i mam opuchniętą lewą kostkę. Badanie USG wykazało: "pogrubiałe ścięgna prostowników palców stopy lewej głównie na wysokości stawu skokowego z płynem w ościęgnej. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w stawach stępu lewego". Oprócz tego od kilkunastu lat leczę się z powodu ZZSK i od kilku lat - hiperurykemia. Często ból sprawia mi trudność w prowadzeniu samochodu (a sporo jeżdżę). Czy docelowo powinienem myśleć o aucie z automatyczną skrzynią biegów ?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Opis badania może wskazywać na toczący się proces zapalny w lewej stopie, proponuję udać się do ortopedy, który specjalizuje się w tego typu przypadkach. Będzie można wówczas ocenić, czy jest szansa na zmniejszenie bólu czy też nie i wtedy ewentualnie dostosowywać pojazd do występujących dolegliwości.
Pozdrawiam