Ustalanie terminu owulacji przy 30-dniowych cyklach

Dzień dobry, chciałam zapytać, mój cykl to 30 dni, w październiku okres miałam 21, w listopadzie 19, czy przy tak długim cyklu zacząć wyliczenia od 14 dnia, czyli dni płodne wypadają od 31 listopada do 6 grudnia, czy dobrze to liczę, i jak ustalić w tym czasie owulację, byłabym wdzięczna za odpowiedź, bo od tego miesiąca chcemy się starać o dziecko, odstawiłam tabletki we wrześniu pozdrawiam i dziękuje

Według standardów PTG nie zaleca się wyliczania dni płodnych, ponieważ jest to zwodnicze. Należy współżyć spontanicznie. Jeśli 2-3 x w tygodniu, to nie ominie się w żaden sposób jajeczkowania.