Ustalenie dni płodnych na podstawie daty ostatniej miesiączki

Witam mam pytanie jak 1 dzien miesiączki miałam 21 luty i trwała ona 4 - 5 dni , to jak określić w jakich dniach konkretnie w marcu mogłabym mieć płodne dni, nigdy nie potrafię tego załapać?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Zależy to od długości trwania Pani cyklu miesiączkowego. Dla 28 dniowego cyklu owulacja będzie miała miejsce najprawdopodobniej 5-6 marca. Dni płodne to kilka dni przed owulacją. Najlepsze dni aby starać się o dziecko to najprawdopodobniej 4-5 marca.