Usunięcia narośli w skórze właściwej

Witam,czy narośl podskórna o wymiarach 4cm na 3 cm usuwana jest w gabinecie w trakcie wizyty czy potrzebny jest zabieg w szpitalu.Według opisu usg zmiana jest w skórze właściwej , ma wyraźną torebkę i budowę lito-płynową.Znajduje się ona na klatce piersiowej ,w okolicy mostka.Mój chirurg powiedział że to bardzo poważny zabieg i że muszę iść do szpitala żeby zabieg odbył się w narkozie.Czy to naprawdę konieczne,bardzo się tego boję,wolałabym zwykłe znieczulenie.Pozdrawiam.

Witam. Problem polega na rozległości wycięcia - dla wycięcia radykalnego zmiany o ile jest związana ze skórą i muszę wyciąć ją w granicach zdrowych to cięcie będzie musiało mieć około 8 cm długości oraz 4 szerokości. Jeśli nie będzie można zbliżyć brzegów rany, to konieczny będzie przeszczep skóry i stąd wynikają obawy doktora i najpewniej konieczność zabiegu w warunkach sali operacyjnej szpitala. Jeśli jednak zmiana jest tylko w tkance podskórnej to można by się pokusić o wycięcie w znieczuleniu miejscowym - wszystko zależy od badania klinicznego.

Dr n. med. Marek Rawski

SZanowna Pani - ze względu na rozmiary, proponuję usunięcie w szpitalu , w znieczuleniu. Można spróbować usunąć w miejscowym znieczuleniu, ale ryzykujemy Pani bólem.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg