Czy guz podskórny usuwany jest w gabinecie lekarskim czy w szpitalu?

Witam,czy guz podskórny o wymiarach 4cm. na 4,5cm.usuwany jest w gabinecie lekarskim,czy w szpitalu.Mój lekarz mówi że muszę iść do szpitala i usunąć w znieczuleniu ogólnym.W związku z tym mam pytanie czy muszę mieć włożoną rurkę w czasie tej narkozy czy obejdzie się bez niej ,gdyż bardzo się tego boję oraz ile będę musiał być dni w szpitalu po tym zabiegu.Pozdrawiam.

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

Nie wiem jakie rodzaju jest to guz i w jakiej lokalizacji on się znajduje. W każdym razie większość guzów o charakterze tłuszczaków, czasem nawet o większych wymiarach usuwam w znieczuleniu miejscowym w warunkach ambulatoryjnych (gabinet lekarski). Wyjątkowo jeśli lokalizacja jest niekorzystna wtedy wskazany jest rzeczywiście zabieg w warunkach szpitalnych.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko