Torbiel w kości żuchwy

Wykryto u mnie torbiel w kości żuchwy. Mam mieć zabieg wyłuszczenia tej torbieli. Torbiel jest bardzo duża. Czy taki zabieg jest niebezpieczny i bolesny? Jak długo będzie opuchlizna po zabiegu? Co się stanie jeżeli nie usunę tej torbieli - czy może ona przekształcić się w coś gorszego? Czy w przypadku bardzo dużej torbieli zabieg może być zrobiony w gabinecie w znieczuleniu miejscowym czy musi być szpital i znieczulenie ogólne? Czy w przypadku zabiegu w znieczuleniu miejscowym będę odczuwać ból?

Wszystkie te pytania proszę zadać lekarzowi , który planuje operować , ja mam za mało danych aby móc odpowiedzieć autorytatywnie , zż