Chirurgiczne usuwanie ósemek a znieczulenie miejscowe

Muszę usunąć chirurgicznie ósemki. Czy taki zabieg zawsze odbywa się ze znieczuleniem miejscowym, czy można je też usuwać pod narkozą? Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Witam. Usuwanie zębów w znieczuleniu miejscowym jest całkowicie bezbolesne, nie widzę więc powodu do zastosowania narkozy. Pozdrawiam . Krystyna Pikała

0

Leczenie paradontozy Białystok



„Leczenie paradontozy Białystok”



Zabieg usunięcia ósemek zazwyczaj przeprowadza się ze znieczuleniem miejscowym. Znieczulenie to zapewnia, że pacjent nie odczuwa bólu w trakcie zabiegu, ale pozostaje świadomy. Jednak w przypadku pacjentów, którzy odczuwają lęk lub mają duży niepokój związany z zabiegiem, istnieje możliwość przeprowadzenia usunięcia ósemek pod narkozą.



Znieczulenie ogólne (narkoza) jest stosowane w szczególnych przypadkach, np. kiedy pacjent ma silny strach przed zabiegiem, jeśli ósemki są trudne do usunięcia lub gdy występują inne medyczne wskazania. W takim przypadku, zabieg odbywa się w warunkach szpitalnych, a pacjent jest pod stałą kontrolą.



Warto porozmawiać ze swoim dentystą lub chirurgiem stomatologicznym na temat preferencji i dostępnych opcji, aby dostosować sposób znieczulenia do Twoich potrzeb i komfortu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty