Znieczulenie a usuwanie ósemek

Witam, od jakiegoś czasu mam przeszywający ból dolnej szczęki, wg dentysty są do usunięcia prawdopodobnie dwie ósemki. W związku z tym moje pytanie: obawiam się sporego bólu i czy można prosić dentystę o dodatkowe znieczulenie płatne? Czy mam takie prawo jako pacjent?
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli zostanie podana maksymalna dawka znieczulenia, a pomimo tego będzie Pan odczuwał ból, niestety nie ma możliwości podania dodatkowej dawki.
Takie postępowanie mogłoby narazić Pana na wystąpienie działań niepożądanych, co w przypadku świadomego działania, jest działaniem niezgodnym z etyką lekarską.

Pacjent ma prawo do zabiegu przeprowadzonego bez bólu,a lekarz ma obowiązek taki zabieg wykonać.Trzeba do tego celu wykorzystać najbardziej skuteczne środki.Często,ze względu na procedury NFZ,ich użycie wymaga "dopłaty" pacjenta.

Witam
Obecna technologia znieczuleń pozwala na całkowicie bezbolesne wykonanie zabiegu ekstrakcji zęba, także 8-ek, czyli tzw. zębów mądrości. W centrum Czar-Dent oferujemy znieczulenie komputerowe w przypadku "standardowych" zabiegów ekstrakcji zębów, natomiast w przypadkach bardziej skomplikowanych możemy zaproponować znieczulenie ogólne, tzw. narkozę.

Pozdrawiam
Paweł Ponichtera
www.czar-dent.pl