Usunięcie gałki ocznej z powodu czerniaka naczyniówki i wynik USG wątroby

Witam mama jest po usunięciu gałki ocznej z powodu czerniaka naczyniówki, Teraz po 2,5 roku od operacji w badaniu usg wątroby wyszło coś takiego: prawy płat wątroby znacznie powiększony AP 180 mm z niejednorodną hypoechoujemną strukturą zajmującą większą część płata. Reszta opisu o.k Mama bardzo źle się czuje i jest bardzo osłabiona Bardzo proszę o interpretację wyniku. TK jamy brzusznej dopiero za miesiąc

Niestety taki obraz guza wątroby w badaniu USG sugeruje występowanie przerzutu czerniaka. Jedynie TK jamy brzusznej może uściślić to rozpoznanie. Warto byłoby jeszcze ocenić funkcję wątroby w badaniach laboratoryjnych (np. poziom bilirubiny, ASPAT, ALAT, układ krzepnięcia). O tym jednak musi zadecydować lekarz prowadzący.