Co jest powodem pieczenia wątroby u osoby mającej kontakt z rozpuszczalnikami?

Witam. Mam 20 lat. Od 4 dni czuje jakby pieczenie w okolicach wątroby. Podczas nacisku nic nie boli. Czasami czuje dyskomfort. Zażywam codziennie witaminy Centrum oraz magnez z witamina b6. Prawie codziennie spożywam duża ilość potraw smażonych na tłuszczu. Pracuje w firmie gdzie mam kontakt z rozpuszczalnikami

Takie objawy jak Pan przedstawia są niejednoznacznie. Wątroba raczej nie daje dolegliwości w formie pieczenia, to raczej jakieś neuralgiczne zaburzenia w zakresie powłok brzusznych. Celem dokładnej oceny funkcji wątroby wystarczające powinno być określenie poziomu bilirubiny we krwi oraz aktywności enzymów wątrobowych (ASPAT, ALAT) oraz ewentualnie wykonanie badanie USG jamy brzusznej. O dalszym postępowaniu najlepiej, żeby zadecydował lekarz rodzinny po bezpośrednim badaniu Pana.