Badanie wątroby i hypoechogeniczne struktury o charakterze torbieli prostych

wątroba o wym.140mm echogeniczność niejednorodna widoczne są owalne hypoechogeniczne struktury o charakterze torbieli prostych czy jest się czego bać?

Witam serdecznie.
Torbiele proste wątroby są zmianami o charakterze łagodnym. Jeśli nie są duże, nie wywołują dolegliwości bólowych czy zaburzeń funkcji wątroby (zaburzenia krzepnięcia krwi, żółtaczka, niewydolność wątroby) nie ma powodów do niepokoju. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.

Nie. Raczej nie ma powodu do niepokoju. Takie zmiany typu torbieli prostych są łagodne, a poza tym niewielkie, więc nie powinny stwarzać problemów klinicznych. Oczywiście można jeszcze sprawdzić funkcję wątroby oceniając we krwi poziom bilirubiny i aktywność enzymów ASPAT i ALAT. Celem dokładnej oceny morfologii wątroby można dodatkowo wykonać tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny. O wszystkim powinien zadecydować lekarz prowadzący.