Usunięcie guza neuroendokrynnego jelita cienkiego

Prosze o interpretacje wyniku: Chory po wycieciu guza neuroendokrynnego jelita cienkiego. Wynik: NET G1 (rakowiak). Chromorganina ( ), synaptofizyna ( ), Ki67 ok 2%. Guz średnicy ok 3 cm zlokalizowany w jelicie cienkim, błonie śluzowej, mięsniowej i warstwie podsurowiczej. W krezce w pojedynczym wężle chłonnym widoczne przerzuty. Kikut wycięcia jelita proksymalny i dystalny oraz kikut krezki wolne od nacieku nowotworu. Surowicówka bez nacieku nowotworu. Zaawansowanie T3N1

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest wizyta u lekarza onkologa. Konieczne jest odpowiednie dalsze postępowanie. Proponuję udać się do lekarza wykonującego zabieg lub na niego kierującego. Lekarz pokieruje dalsze postępowanie.