Usunięcie kleszcza a rumień

3 dni temu ukąsił mnie kleszcz. Od razu, po zauważeniu wydusiłam go zamiast wykręcić pesetą. Po chwili pojawił mi się ślad taki jak po ugryzieniu przez komara, ale większy. Jest on nieregularny w kształcie i jakby tak prosto opisać, to obramowanie śladu jest jaśniejsze, co daje charakterystyczne wrażenie, jednak nie jest to rumień, który można znaleźć w internecie (rumień z tzw. pierścieniem). Nie wiem czy iść do szpitala, do lekarza rodzinnego czy po prostu zbagatelizować sprawę.

Witam Panią,

Lepiej wybrać się do lekarza, niż bagatelizować sprawę. Osobiście zastosowałbym profilaaktyczną antybiotykoterpaię, aby zapobiec ewentualnej infekcji.Obecnie wiele kleszczy jest nosicielami...Proszę pokazać zmianę lekarzowi rodzinnemu, wówczas po zbadaniu Pani podejmie stosowną decyzję.

Pozdrawiam serdecznie

Marek Derkacz