Usunięcie raka brodawkowatego tarczycy

Witam skoro rak brodawkowaty tarczycy złośliwy (8mm) nie jest grozny to dlaczego jest takie pilne do usuniecia ? przy padaniu okoliczne wezly chlonne nie byly powiekszone, a zostaly wyciete , o co chodzi? Pozdrawiam

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Rak brodawkowaty tarczycy jest bardzo groźny i nieleczony prowadzi do śmierci. W przypadku raka o średnicy 8 mm jest jednak duża szansa na skuteczną terapię (stąd moje stwierdzenie, że rokowanie jest dobre) Usunięcie węzłów chłonnych jest niezbędnym elementem leczenia w opisanym przypadku.