Polip a rak brodawkowaty tarczycy

czy polip ma cos wspolnego z rakiem brodawkowatym tarczycy(8mm) ? ROKOWANIE ? Pozdrawiam

Nie podała Pani gdzie umiejscowiony jest polip. W większości przypadków polipy w narządzie rodnym występują jako następstwo zaburzeń hormonalnych. Jeżeli chorobie tarczycy towarzyszą zaburzenia jej funkcji hormonalnej to w takim rozumieniu pojawienie się polipa będzie zrozumiałe.