Usunięcie zespoleń z kostki a ból

Witam. za 10 dni mam usuwanie drutów z kostki . naczytałam się w internecie ,że mimo znieczulenia miejscowego to bardzo boli ...czy to prawda? czy czuć jak wyciąga się te druty ?

Zależy od tego jak głęboko są druty, czy są gwintowane i czy to tylko druty. Śruby i druty gwintowane powinno się usuwać w mocniejszym znieczuleniu