Usunięty jajnik z powodu torbieli i torbiel na drugim jajniku a starania się o ciążę

witam. mialam wyciety lewy jajnik, gdyz moj torbiel mial 13 mm, rok po operacji wykryto przerzut i zaatakowalo mnie na prawy. torbiel ma 10 mm. mam 19 lat czy bede miala ryzyko zajscia w ciaze po wycieciu torbiela z jedyneo prawego jajnika? czy moze lepiej starac sie teraz o dziecko i torbiel nie przeszkodzi mi w tym?

Witam! Wycięcie jednego jajnika nie uniemożliwia zajście a ciążę. Torbiele jajnika są zmianami łagodnymi, które zazwyczaj poddają się leczeniu farmakologicznemu (leczenie hormonalne). Torbiel powinna zastać usunięta zanim zajdzie Pani w ciążę.