Pojawienie się torbieli jajnika a szanse na jej wchłonięcie

Witam. Miesiac po operacji wyluszczenia obustronnych torbieli jajnika,ponownie odnowila mi sie torbiek na lewym jajniku ktora ma 5cm. Przepisano mi Duohostan i Microgynon 21 jaka jest szansa,ze torbiel sie wchlonie. ? Duzo osob mi mowi,ze skoro w tak szybkim czasie torbiel sie odnowila to znow bedzie musiala byc usówana. Czy znow bede miala operacje.? Czy nie bede miala pozniej przez to wszystko problemu z zajsciem w ciaze. ?

Aleksander Ropielewski

Nie ma odnośnie tego reguły. Na pewno warto i należy spróbować leczenia zachowawczego aby uniknąć operacji. Każda operacja na drogach rodnych może utrudnić zajście w ciążę w przyszłości.