Bóle jajników po rozpoczęciu stosowania Microgynon

Witam. Od 5 dni przyjmuje Microgynon 21,to moja pierwsza antykoncepcja. Zaleconi mi ja,gdyz po operacji wyluszczenia obustronnych torbieli jajnika ,po miesiacu odnowila mi sie torbiel na lewym jajniku,ktora ma 54mm. Zaczelam je brac w 7dni cyklu tak mi nakazano. Juz oo drugiej tabletce bolal mnie brzuch jak do okresu,bol jajnikow,mdlosci,zawroty glowy. Teraz czesciej bola mnie oba jajniki. Co mam robic. ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, zalecam udanie się do lekarza prowadzącego celem oceny Pani problemu i ewentualnej zmiany terapii. Pozdrawiam