Leczenie torbieli jajnika i utrata wagi

Witam.Od 3m-cy lecze sie na torbiele jejnika,juz jestem po jednej operacji wyluszczenia obustronnych torbieli jajnika,jednak po miesiacu torbiel sie odnowila na lewym jajniku,zlecono mi antykoncepcje.Podejrzewam,ze moge miec nadczynnsc tarczycy.Od kad pojawily sie problemy z torbielami jajnika zaczelam chudnac mimo,ze jem normalnie,jestem lasuchem slodkiego.Mam 18lat a moja waga w tej chwili wynosi 48 przy wzroscie 162cm.Moje wagi to 45,47,48,49,55.Czesto sie poce,mimo ze np.jest mi zimno.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Oczywiście, ze może Pani porozmawiać z ginekologiem o swoim niepokoju związanym z faktem spadku masy ciała. Ten jednak może być spowodowany samym zabiegiem operacyjnymi lub zmianami hormonalnymi. W celu wykluczenia choroby tarczycy może Pani wykonać pomiar TSH.
Pozdrawiam