Usuwanie krwiaka umiejscowionego w jajowodzie

Witam, Mam 21 lat. W wieku niespełna 18 lat miałam usuwany krwiak (był średnicy ok. 9 cm), który umiejscowiony był na jajowodzie i został usunięty razem z jajowodem. Jajnik został, ale czy funkcjonuje tak drugi? Czy usunięcie tego jajowodu może mieć wpływ na zajście w ciążę? Jest jeszcze jedna sprawa, otóż mam bardzo nieregularne miesiączki. Czy to też może być związane z usunięciem tego jajowodu? Bardzo proszę o odpowiedź! O.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Usunięcie jajowodu może mieć wpływ na trudności w zajściu w ciążę. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.