Usuwanie torbieli jajnika u 30-latki

Witam. Jestem po 30-tce, mam niewielką torbiel (ok 3 cm) na lewym jajniku z wyroślą wewnątrz tej torbieli. Lekarz zakwalifikował mnie do laparotomii. Zastanawiam się czy nie dałoby się wykonać zabiegu laparoskopowo? Marker CA125 mam dobry, natomiast lekarz stwierdził, że ta wyrośl jest sama w sobie podejrzana i on by nie ryzykował operacji laparoskopowo. Prosze o radę.

Według obecnych zaleceń taki zabieg można wykonać laparoskopowo, ale radziłbym wybrać ośrodek, który ma duże doświadczenie w zakresie tego typu operacji wykonywanych tą metodą.