Uszkodzenie łąkotki a operacja

Witam.Po badaniu USG stwierdzono u mnie podejrzenie uszkodzenia rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej lewego stawu kolanowego. Następnie lekarz skierował mnie na rezonans magnetyczny kolana. Wynik badania się pokrywa się z USG czyli drobne zmiany zwyrodnieniowe rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej. Mam pytanie czy potrzebna jest operacja. ? Jakie będą skutki uboczne jeśli nie poddam się operacji ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nie kwalifikuje się pacjentów do zabiegu operacyjnego tylko na podstawie wyników badań obrazowych. By to zrobić, konieczne jest zestawienie stanu klinicznego z wynikami badań dodatkowych. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ortopedą.