Uszkodzenie palca podczas gry w piłkę ręczną a konieczność wizyty u lekarza

5 maja grałam na lekcji wf w piłke ręczną.Dostałam w mały palec.Strasznie bolał,ale mogłam nim ruszać.Po godzinie zrobił się siny i zimny.Pielęgniarka mi usztywniła,ale musiałam grać na flecie.Bardzo ten palec zamęczyłam graniem.Teraz kończy się czerwiec...Palec już dawno odzyskał kolor, nie mogę pstrykać kością przy paznokciu,a ta dalej,no właśnie od niej ten palec grubiał.Dziwnie wygląda.Czy powinnam udać się do lekarza.Czy to mi zniknie i czy kość,którą nie mogę pstrykać jest uszkodzona?

Jeżeli palec całkiem da sie wyprostować i zgiąć taj jak w drugiej rece to nic poważnego sie nie stało