Uszkodzenie przyczepu udowego

Witam, trzy tygodnie temu upadłam i usłyszałam trzaski w prawym kolanie oraz straszliwy ból. Lekarz od razu włożył mi tę nogę w gips na dwa tygodnie. Następnie (trzeci tydz.) po badaniu USG padła nieskończona diagnoza, że: bez wysięku w stawie. Rzepka ustawiona prawidłowo. LCM - uszkodzenie przyczepu udowego warstwy głębokiej z widocznym krwiakiem pourazowym. Warstwa powierzchowna o zachowanej ciągłości. Poza tym w badanym zakresie aparat więzadłowościęgnisty o zachowanej ciągłości i prawidłowej strukturze. MM - o zatartym obrysie i strukturze. CP - możliwość zmian pourazowych. Badanie wykonano w niepełnym zakresie ze względu na brak pełnego zgięcia kolana pr. Proszę objaśnić czy brzmi to wszystko groźnie? I jakie będą tego konsekwencje? Dziękuję i pozdrawiam!

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Bez wysięku w stawie. - prawidłowy objaw. Rzepka ustawiona prawidłowo. - stan prawidłowy LCM - uszkodzenie przyczepu udowego warstwy głębokiej z widocznym krwiakiem pourazowym. - uszkodzenie przyczepu więzadła pobocznego przyśrodkowego części udowej, warstwy głębokiej z krwiakiem Warstwa powierzchowna o zachowanej ciągłości. - stan prawidłowy warstwy powierzchniowej więzadła. Poza tym w badanym zakresie aparat więzadłowo-ścięgnisty o zachowanej ciągłości i prawidłowej strukturze. - stan pozostałego układu więzadłowo-ścięgnistego prawidłowy MM - o zatartym obrysie i strukturze. - cechy niewielkiego uszkodzenia łąkotki przyśrodkowej CP- możliwość zmian pourazowych. - CP skrót nie znany dla mnie (może jakaś pomyłka przy przepisywaniu wyniku USG). Wynik USG świadczy głównie o uszkodzeniu części więzadła pobocznego przyśrodkowego. Nie jest to całkowite uszkodzenie całego więzadła. Wystarczającym leczeniem powinno być usztywnienie tej kończyny, ale na okres około 4-6 tygodni z następową rehabilitacją. Łąkotka przyśrodkowa tylko w niewielkim stopniu jest naruszona. Z reguły takie uszkodzenia powinny wygoić się bez następstw w zakresie ruchu w stawie kolanowym. Oczywiście co do dalszego postępowania musi zadecydować ortopeda po bezpośrednim badaniu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak leczyć uskodzenie przyczepu udowego?

Dzień dobry. 10 dni temu tj.17 marca upadłam na kolano po wyproscie uslyszałam trzask ale nic nie bolało następnego dnia całe spuchło i opuchlizna przeszkadzała w funkcjonowaniu ale przykładałam łód, altacet, ketonal, olfen i zostało kłucie obok rzepki w cześci przyśrodkowej ale mogłam chodzić i przechodziłam do dzisiaj 28.03 poszlam do lekarza w usg wyszło uszkodzenie przyczepu udowego więzadła pobocznego piszczelowego (skręcenie u naderwanie). Orteza 0-30° na 6 tyg, Skudexa i rehabilitacja. Orteza przylega w miejscu naderwania i powoduje ból nie wiem tez czy do spania mam mieć ja założoną? Nie ma innego sposobu wyleczenia tego urazu beztej uwierającej ortezy ?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Śródkostny obrzęk w kłykciu, uszkodzenie II/III stopnia przyczepu udowego ACL i obrzęk więzadła

Witam, jakiś miesiąc temu doznałem kontuzji podczas meczu piłki nożnej - przy starcie ze skręconej nogi usłyszałem głośny trzask i ogromny ból w kolanie. Rezonans magnetyczny wykazał - Śródkostny obrzęk w kłykciu, uszkodzenie II/III stopnia przyczepu udowego ACL i obrzęk więzadła. Moje pytanie to czy w przypadku takiego uszkodzenia możliwa jest rekonstrukcja uszkodzonych więzadeł czy pozostaje mi tylko czekać aż się to zabliźni i wzmacniać mięśnie podtrzymujące to wszystko.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania

sądzę, że konieczna jest rekonstrukacja. prosze koniecznie udać się do lekarza ortopedy.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty