Co oznacza uszkodzenie rogu przedniego łąkotki bocznej w okolicy przyczepu pośrodkowego?

W zeszłym tygodniu mój chłopak miał wypadek na quadzie. Po badaniu rezonansem magnetycznym dostał takie rozpoznanie " Pourazowy obrzęk szpiku obejmujący tylną część pszczeli głównie w okolicy przyczepu PCL. Rzepak ustawiona prawidłowo. Zachowana ciągłość więzadła właściwego rzepki. Troczki rzepki jednorodne o prawidłowej grubości. Przyczep mięśnia czworoglowego jednorodny o prawidłowej lokalizacji. Zachowana szerokość chrząstki stawowej. Znacznie zwiększona objętość płynu w stawie rzepkowo- udowym. W zachyłku nadrzepkowym max grubość 12mm Więzadło krzyżowe przednie obrzekniete o wiotkim przebiegu - całkowicie uszkodzenie przyczepu udowego. Zachowanie ciągłości więzadła krzyżowego tylnego oraz więzadeł pobocznych. Róg tylny łąkotki przysrodkowej z promienistą nierówną szczeliną uszkodzenia dochodzą do dolnej krawędzi. Tylny brzeg łąkotki przekracza granice krawędzi piszczeli. Uszkodzenie rogu przedniego łąkotki bocznej w okolicy przyczepu pośrodkowego. Prawidłowy obraz dołu podkolanowego." Zastanawiamy się co to dokładnie znaczy czy ACL jest zerwany czy tylko obrzekniety, co dalej zrobić? Czy konieczna będzie operacja ? Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję.

Więzadło krzyżowe przednie obrzęknięte o wiotkim przebiegu - całkowicie uszkodzenie przyczepu udowego. To więzadło jest uszkodzone. Pytanie jakie ma Pacjent objawy, jak ruchomość stawu kolanowego itp. Niezbędne jest badanie ortopedyczne stawu kolanowego. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.