Co oznacza opis MR kolana 37-latki?

Witam czy może mi ktoś udzieli odpowiedzi ponieważ chodzę od ortopedy do ortopedy i wszyscy m ówią ze operacja i dziwią się że funkcjonuje poniżej podam opis rezonansu magnetycznego kolana Rozległe uszkodzenie rogu tylnego łakotki przyśrodkowej ze złożonym pęknieciem, widoczne uszkodzenie promieniste oddzielające róg tylny od trzonu, dodatkowo na poziomie rogu tylnego pękniecie podłużne pionowe ciągnące się równolegle do powierzchni torebkowej. Oddzielony fragment rogu tylnego wielkości około 7x2mm przesunięty w stronę przedziału środkowego stawu kolanowego. Przyczep rogu tylnego zachowany. Róg przedni zachowany. Na poziomie trzonu obecne pęknięcie horyzontalne. Łękotka boczna bez pęknięć. Dużego stopnia uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego, częsciowo zachowana ciągłość włókien pęczka tylno bocznego, rozerwany peczek przednio przyśrodkowy, kikut więzadła wielkości 9mm widoczny do przodu od wyniosłości pośrodkowej piszczeli. Więzadło krzyżowe tylne prawidłowe. Więzadło poboczne i ścięgno mięśnia podkolanowego prawidłowe. Więzadło rzepki i ścięgno mięśnia czworogłowego uda prawidłowe. Dyskretne nierówności obrysów chrząstki i bloczka kości udowej na tle wczesnych zmi8an molacyjnych stopnia 2. Rzepka przyparta do kłykcia bocznego kości udowej. Niewielka ilośc wysięgu w zachyłku nadrzepkowym i w przedziale środkowym stawu kolanowego. Niewielkie przestrzenie płynowe w okolicy przyczepu głowy przyśrodkowej mięśnia brzuchatego łydki wielkości około 13mm. Struktury kostne objęte badaniem prawidłowe

Do omówienia z ORTOPEDĄ Zmiany w stawie kolanowym pourazowe???

Ważny stan ogólny kręgosłupa, stawy, tryb życia, waga ??

opis rezonansu magnetycznego kolana Rozległe uszkodzenie rogu tylnego łakotki przyśrodkowej ze złożonym pęknieciem, widoczne uszkodzenie promieniste oddzielające róg tylny od trzonu, dodatkowo na poziomie rogu tylnego pękniecie podłużne pionowe ciągnące się równolegle do powierzchni torebkowej. Oddzielony fragment rogu tylnego wielkości około 7x2mm przesunięty w stronę przedziału środkowego stawu kolanowego. Przyczep rogu tylnego zachowany. Róg przedni zachowany. Na poziomie trzonu obecne pęknięcie horyzontalne. Łękotka boczna bez pęknięć. Dużego stopnia uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego, częsciowo zachowana ciągłość włókien pęczka tylno bocznego, rozerwany peczek przednio przyśrodkowy, kikut więzadła wielkości 9mm widoczny do przodu od wyniosłości pośrodkowej piszczeli. Więzadło krzyżowe tylne prawidłowe. Więzadło poboczne i ścięgno mięśnia podkolanowego prawidłowe. Więzadło rzepki i ścięgno mięśnia czworogłowego uda prawidłowe. Dyskretne nierówności obrysów chrząstki i bloczka kości udowej na tle wczesnych zmi8an molacyjnych stopnia 2. Rzepka przyparta do kłykcia bocznego kości udowej. Niewielka ilośc wysięgu w zachyłku nadrzepkowym i w przedziale środkowym stawu kolanowego. Niewielkie przestrzenie płynowe w okolicy przyczepu głowy przyśrodkowej mięśnia brzuchatego łydki wielkości około 13mm. Struktury kostne objęte badaniem prawidłowe "

Pozdrawiam