Uszkodzenie włókien MCL a artroskopia

Doznałem uszkodzenia III stopnia MM typu rączka od wiadra, podejrzenie fragmentacji części przerzuconej i migracji wolnego fragmentu w okolice przedniej krawędzi przedziału bocznego, cechy głębokiego uszkodzenia włókien MCL wysięk śródstawowoy, cechy zerwania/naderwania udowego przyczepu AC(wynik rezonansu) Proszę o informację jak szybko muszę wykonać artroskopie? czy czas ma znaczenie? w szczególności martkwie się tym fragmentem łąkotki, który się przemieszcza, czy to jest niebezpieczne?

Szanowny Panie, opisane uszkodzenie łąkotki przy zgodności tego opisu z objawami klinicznymi ( ból kolana, zaburzenia ruchomości, bloki stawu kolanowego itp) wymaga szybkiego zabiegu artroskopowego (usunięcie częściowe lub szycie łąkotki - w zależności od obrazu operacyjnego), który dodatkowo pozwoli na ocenę stopnia uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do formy.