Usztywnienie pękniętego palca wskazującego

Witam aktualnie przebywam w uk. Od 4 miesięcy mam pęknięty palec wskazujący lewej ręki. zostało to wykryte ok 3 tygodni temu(na podstawie RTG-posiadam zdj). A lekarz ( ortopeda w uk) właściwie nie wiedział co zrobić. Na sugestie usztywnienia palca, zgodził się po czym kazał pielęgniarce "przylepić" pęknięty palec do palca środkowego (plastrem) i zgłosić się za 6 tyg. Palca usztywniłem sam w domu, ale obawiam się czy to coś pomoże po takim czasie?

Po takim czasie unieruchomienie nie jest konieczne, jeżeli nie dojdzie do zrostu można leczyć operacyjnie