Utrata miesiączki po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Mam 49 lat. Po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej straciłam miesiączkę (IX.2014). Zrobiłam badania - wyniki fsh 88,46 mIU/ml, estradiol <10 pg/ml. Wizyta u lekarza w III.2015 i stwierdzenie, że jestem po menopauzie. Ale kilka dni temu wystąpiło krwawienie, które trwało 4 dni. Miałam odczucie, jakby była to miesiączka. Zrobiłam w tym czasie badania - wyniki: fsh 9,46 mIU/ml, a estradiol 156 pg/ml. Na wizytę muszę poczekać, a nie wiem co mam o tym myśleć.Dziękuję za poradę i pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Wyniki sugerują wyczerpywanie się rezerwy jajnikowej, jednak nie jest to jeszcze menopauza a wyniki typowe dla okresu okołomenopauzalengo.