Utraty przytomności u męża a tłuszczak na MR głowy

Witam. Maz lat 40 trafil do neurologa bo dwa razy w nocy stracil przytomnosc. Zawsze trwalo to krotko, udawalo mi sie go ocucic,mial dosc wysokie cisnienie( 140/90) zaczal brac tritace 2,5 mg. Od tej pory utraty przytomnosci juz sie nie zdarzyly ale dostal skierowanie na MR glowy. W 1-ym badaniu byl niewielki tluszczak przedniej czesci sierpu mozgu.Po roku w 2-gim MR jest tluszczak w przedniej czesci sierpa mozgu 11na7 mm,oraz powyzej,podobna,zmiana 6na2 mm.Czy to moze byc cos innego? Co robic?

Proszę z wynikiem badania MRI zgłosić się do neurochirurga.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurochirurg.