W dolnym biegunie nerki owalny obszar o mieszanej echogeniczności

Witam oto część opisu USG kobiey lat 70, co to może oznaczać ? - w dolnym biegunie nerki owalny obszar o mieszanej echogeniczności wlk 42x45 mm, z pojedynczymi przestrzeniami płynowymi wewnątrz (wlk do 14 mm) dziękuję

Na podstawie samego USG trudno konkretnie określić czym jest ta zmiana opisywana w nerce (jakiś guz o niejednorodnej strukturze). Zapewne będzie konieczne pogłębienie diagnostyki poprzez wykonanie TK jamy brzusznej i miednicy z kontrastem, a następnie konsultacja z urologiem. O wszystkim musi zadecydować lekarz, który kierował na USG.