W jaki sposób lekarz określa, że jajnik jest lewy lub prawy?

mam jeszcze głupie pytanie ale nurtuje mnie. Czy lekarz radiolog wykonujacy usg patrzy ze swojej strony np. jajnik lewy to moja prawa ręka. Czy nie jajnik lewy to lewy.

Witam serdecznie,

Obraz na monitorze jest rzutem Pani jamy brzusznej. To znaczy, że po prawej stronie ekranu patrząc na niego znajduję się strona lewa Pani jamy brzusznej zaś po lewej stronie ekranu Pani prawa strona jamy brzusznej. Poza tym radiolog bądź inny specjalista badając, widzi Pani narządy jamy brzusznej na monitorze i może określić również po tym strony. Więc proszę być spokojnym. Jeśli ma Pani wątpliwości może wykonać Pani badanie u innego specjalisty cele weryfikacji, bądź skonsultować się z lekarzem zlecającym badanie.

Pozdrawiam.