W jaki sposób umówić się na wizytę do urologa?

Witam! Chciałbym umówić się na wizytę kontrolną do urologa, by sprawdzić czy nie dotyczy mnie problem krótkiego wędzidełka lub/i mało zaawansowanej stulejki. W jaki sposób umówić się na wizytę? Czy potrzebne jest skierowanie (czy jest konieczne)? Czy wystarczy bezpośrednio skontaktować się z gabinetem urologicznym. Jak przygotować się do takiej wizyty? Proszę o dokładną i wyczerpującą odpowiedź. Dziękuję, pozdrawiam. Mam 19 lat.

19 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Do poradni urologicznej niezbędne jest skierowanie wystawione przez lekarza pierwszego kontaktu. W większości przychodni można umówić się na wizytę bezpośrednio w rejestracji, a skierowanie donieść w dniu wizyty.

Wizyta u urologa w niczym nie odbiega od wizyt u innych specjalistów. Na początku lekarz zbierze z Tobą dokładny wywiad tzn Ty opowiesz o swoich dolegliwościach, po czym lekarz dopyta Cię o wszystkie niezbędne szczegóły. Następnie lekarz Cię przebada, tzn obejrzy prącie, zapewne zbada per rectum i zależności od stwierdzonych ewentualnie problemów zleci niezbędne badania.

Pozdrawiam