W jaki sposób zapobiegać zapaleniu spojówek?

Witam, noszę soczewki kontaktowe i chciałam się dowiedzieć w jaki sposób zapobiegać zapaleniu spojówek, które nawraca co jesień? oraz co zrobić z kosmetykami do makijażu oczu ( cienie, maskara, kredki) których używałam na początku infekcji oczu? pozdrawiam Ania

Co do kosmetyków - najlepiej zmienić albo porządnie zdezynfekować.