Soczewki kontaktowe a zaczerwienione oczy

Noszę soczewki od miesiąca. Ostatnio gdy zdjęłam je po ok 10h moje oczy były mocno zaczerwienione. Co jest tego przyczyną? Czy muszę skrócić czas noszenia soczewek? Dodam, że są to soczewki miesięczne.

Witam.
Prawdopodobną przyczyną zaczerwienionych spojówek jest przedłużony czas użytkowania soczewek kontaktowych w ciągu dnia.Proponuję udać się na wizytę do lekarza okulisty.
Pozdrawiam