Zaczerwienienie oczu a soczewki kontaktowe

Witam, chodzę w soczewkach od ok 8 miesięcy. Ostatnio po zdjęciu soczewek bardzo czerwienią mi się oczy i pozostają takie jeszcze jeden dzień po ich zdjęciu. Podczas noszenia ich nic mnie nie swędzi i nie boli, oczy też nie ropieją. Dodam, że zaczęłam chodzić na basen i zastanawiam się czy chlor może mieć wpływ na moje oczy?(na basen wchodzę bez soczewek) Od czego mogą mi się one tak czerwienić?

Witam. Chlor wysusza.Można stosować sztuczne łzy bez konserwantów w ciemno np Hyabak, HyalDrop, HyloComod. Trzeba sprawdzić rogówki u swojego okulisty który Pani aplikował soczewki. Pozdrawiam