Czy soczewki mogą powodować uczulenie?

Czy soczewki mogą powodować uczulenia? od kilku lat w okresie wiosny i jesieni pojawiają się na mojej twarzy czerwone łuszczące się plamy(głównie wokół oczu) Jak mogę na to zaradzić?

Witam,
noszenie soczewek kontaktowych spowodowałoby raczej infekcje w obrębie spojówek.
Możliwe iż jest Pani uczulona na pyłki drzew, traw, proponuję kontakt z alergologiem i wykonanie testów płatkowych.
pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, soczewki moga powodować takie objawy. Zależy od jakości soczewek. Zalecam wizyte u okulisty i ewentualnie zmianę rodzaju soczewek. Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Soczewki mogą dawać odczyn alergiczny. Niemniej jednak przy sezonowym pojawianiu się dolegliwości można podejrzewać alergię na pyłki. Proszę udać się na wizytę do specjalisty alergologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.