Uczulenie na pyłki traw i nowe uczulające alergeny

Witam.Mam pytanie.Od 1982 roku mam alergie na pylki traw,mam pytanie.czy w tej chwili moge byc rowniez uczulony na jakies produkty spozywcze lub pomidory np.Czesto jest tak ze jak jesienia jestem w lesie to bedac potem w domu bardzo kaszle czyzby w lesie byly tez jakies alergeny ktore mnie uczulaja??Od kilkunastu lat bralem szczepionki,POLLINEX prosze o wiadomosc

Magdalena Mroczek

Może być uczulony również na pyłki drzew i produkty spożywcze. Alergolog może wykonać testy skórne.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, może być Pan uczulony także na inne alergeny i w celu próby ich wykrycia proszę o konsultacje z alergologiem. Pozdrawiam.