Czy możliwe jest uczulenie na dane soczewki?

Dzień dobry. Od niedawna noszę szkła kontaktowe, już od drugiego dnia moje oczy są podrażnione i przekrwione. Występuje też uczucie swędzenia, ostatnio w oczach zaczęła się zbierać ropa gdy przez kilka dni chodzę w okularach objawy ustępują.Noszę soczewki miesięczne, czy jest to ich wina? Jestem również alergikiem więc czy możliwe jest uczulenie na dane soczewki?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jest szansa, że dane soczewki mogą powodować taką reakcje. Niektórzy pacjenci w ogóle nie mogą korzystać z soczewek z podobnych powodów. Warto jednak udać się z tym na kontrolę do okulisty.