W jakich przypadkach wykonuje się skopię na ruchomość przepony?

Witam, Chciałam spytać w jakich przypadkach wykonuje się skopię na ruchomość przepony? wykaże ona zerwanie przepony np. w części środkowej mostka w w innym miejscu badz jej relaksacje? czy jest bardziej precyzyjna niz zwykłe zdjęcie rtg?

Aleksander Ropielewski

Tak może ona uwidocznić pociąganie odłamu kostnego przez przeponę. Jest pod tym względem lepsza niż zdjęcie statyczne ponieważ pozwala obserwować struktury anatomiczne w ruchu.