W jakim celu zostało wykonane badanie na obecność przeciwciał HCV?

26.01.17 mialem drobny zabieg w szpitalu. Nastepnego dnia zadzwoniono do mnie, ze mam sie zjawic w pon. z samego rana w szpitalu na pobranie krwi w celu zbadania obecnosci wirusa HCV bo pielegniarka sie zranila narzedziem i wykryto u niej tego wirusa. Z racji tego, ze bylo nas 2 tamtego dnia na zabiegu pobrano nam krew (ta sama pielegniarka) i okazalo sie, ze jestesmy zdrowi. Teraz pytanie: po co nas w ogole wzywano skoro przeciwciala antyHCV uaktywniaja sie dopiero po nawet 6-8 tyg.?

Lek. Katarzyna Szymczak

Taka jest procedura, że pobra się krew od razu,aby sprawdzić czy pacjent nie jest zakażony aktualnie.
Pozdrawiam