W które dni uprawiać seks, aby nie zajść w ciążę?

Witam! Niedawno miałam swój pierwszy raz, z partnerem używaliśmy prezerwatywy, ale nie doszło do wytrysku. Czy jest możliwość  by mogło dojść do zapłodnienia? Kochaliśmy się parę dni przed okresem. Czy najlepiej kochać się przed okresem czy po? Mam też pytanie odnośnie rany, jak długo się goi po pierwszym stosunku? Chciałabym też się dowiedzieć, co to są dni płodne i niepłodne? W które dni można się kochać, by nie zajść w ciąże? jak to się oblicza? Czy prezerwatywa w 100% chroni przed zajściem w ciążę? Czy istnieją inne sposoby, aby nie zajść w ciążę? Proszę o fachową odpowiedz na te pytania :) Dziękuję

Szanowna Pani, metoda kalendarzykowa nie jest dobrym sposobem antykoncepcji, szczególnie w przypadku młodego wieku, kiedy miesiączki często nie są uregulowane.

Owulacja występuje 14 dni PRZED miesiączką, w związku z czym najczęściej nie można przewidzieć kiedy nastąpi. Zakłada się, że dni płodne występują mniej więcej między 10 a 17 dniem cyklu (cykl liczymy od pierwszego dnia miesiączki).

Wskaźnik Pearla czyli skuteczność metody kalendarzykowej wynosi 15-35, co oznacza, że nawet co trzecia para stosująca tą metodę zachodzi w ciąże.
W związku z tym zawsze zaleca się używanie prezerwatywy. Jeśli chcą Państwo uzupełnić tą metodę antykoncepcji metodą kalendarzykową w internecie dostępne są tzw. kalkulatory dni płodnych -jednak mają one zastosowanie jedynie przy bardzo regularnych miesięczkach (przynajmniej przez ostatni rok)

Co do pytania o możliwość ciąży, jeżeli prezerwatywa została prawidłowo założona i nie pękła niebezpieczeństwo ciąży jest znikome.

Podsumowując: jeżeli szukacie Państwo dobrej metody antykoncepcji, prezerwatywa będzie tutaj podstawą, metoda kalendarzykowa może być jedynie uzupełnieniem.

Pozdrawiam
http://pracownia-terapii.pl

Jeśli chodzi o ranę po przerwanej błonie dziewiczej, jest to kwestia bardzo indywidualna i zależy m.in. od grubości błony. Jeśli występują dolegliwości bólowe lub krwawienie warto odczekać z podejmowaniem kolejnych stosunków min tydzień, by umożliwić gojenie.