W którym dniu cyklu wykonać badanie FSH i LH?

Witam. Mam pytanie odnosnie badan hormonow Fsh i LH. Czy aby zbadac rezerwe jajnikowa trzeba to badanie wykonac tylko w 3dc czy mozna wykonac badanie rowniez w 2 i 3 fazie cyklu aby okreslic rezerwe. Czy badanie trzeba powtorzyc w nastepnym cyklu czy wystarczy zrobic je raz

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zwykle badanie wykonuje się w 3 dniu cyklu oraz powtarza w 14 dniu cyklu. Niemniej jednak powinna Pani wykonać badania zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.