Wada serca ASD2 i sposoby leczenia

Troje z mojego rodzenstwa mialo operacje serca-wada ASD2 ,w wieku 5 i 6 lat.Wlutym tego roku moj brat (28 lat)stracil przytomnosc,i po badaniach wykryto mu ta sama wade.Przeprowadzono mu zabieg i wszczepiono mu "parasolke".Zgodnie z zaleceniem lekarza udalam sie do lekarza rodzinnego po skierowanie na echo serca.Badanie to wykrylo u mnie te sama wade.Wczoraj bylam u kardiologa,i ten po wywiadzie powiedzial ze oni raczej nie stosuja tych zabiegow bo wedlug nich(mieszkamy w Irlandii)nie maja duzej

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani,ubytek przegrody międzyprzedsionkowej typu II w zależności od wielkości można leczyć za pomocą przezskórnego implantu ( tzw. parasolki) lub operacyjnie.Leczenie operacyjne polega na założeniu specjalnej łaty lub szwu na istniejący ubytek.
Pozdrawiam.