Waga dziecka w 35 tygodniu ciąży
Witam, jestem w 35 tygodniu ciązy, na USG wyszło ze dzidziuś waży 3117. Czy ozancza to że urodzi się wcześniej??

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
97 poziom zaufania
Nie, taki wynik masy nie oznacza wcześniejszego rozwiązania, a jedynie sugeruje, że płód jest duży. Może się to wiązać z koniecznością cięcia cesarskiego jeśli w kolejnych tygodniach masa płodu wzrośnie na tyle, że dojdzie do tzw. niewspółmierności porodowej (wymiary Pani miednicy versus wielkość dziecka). Tymczasem proszę być dobrej myśli. Dodatkowo należy Pamiętać, że względem ocenionej w USG masy ciała należy mieć na uwadze margines błędu +/- 10%