Waga dziecka w 35 tygodniu ciąży

Witam, jestem w 35 tygodniu ciązy, na USG wyszło ze dzidziuś waży 3117. Czy ozancza to że urodzi się wcześniej??

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie, taki wynik masy nie oznacza wcześniejszego rozwiązania, a jedynie sugeruje, że płód jest duży. Może się to wiązać z koniecznością cięcia cesarskiego jeśli w kolejnych tygodniach masa płodu wzrośnie na tyle, że dojdzie do tzw. niewspółmierności porodowej (wymiary Pani miednicy versus wielkość dziecka). Tymczasem proszę być dobrej myśli. Dodatkowo należy Pamiętać, że względem ocenionej w USG masy ciała należy mieć na uwadze margines błędu +/- 10%