Wahania cukru we krwi

Witam mam pytanie odnośnie wahania cukru tzn są dni że mój cukier jest w normie jednak są też dni kiedy mój cukier wynosi 57 przed posiłkiem po posiłku 54 i godzinę po posiłku 52 bywa też że 32 Podam jeszcze że w laboratorium wyszedł 102 Nie leczę się na cukrzycę 7 lat temu miałam ciążową obecnie mam niedoczynność tarczycy proszę o pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane przez Panią wartości glikemii wskazują na hipoglikemię, czyli spadki poziomu cukru. Jest to jednak dość często spotykane u pacjentów z niedoczynnością tarczycy. Jest to natomiast związane ze spowolnieniem metabolizmu węglowodanów (transportu cukru do komórki). O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą endokrynologiem podczas najbliższej wizyty. Warto także wykonać kontrolne badania wyrównania niedoczynności tarczycy.

Przede wszystkim proszę skalibrować swój glukometr - informację na ten temat znajdzie Pani w instrukcji obsługi oraz sprawdzić czy paski, które Pani używa nie są przeterminowane. Jest bowiem mało prawdopodobne aby takie wartości glikemii występowały u Pani bez objawów hipoglikemii?