Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wahania cukru we krwi

Witam mam pytanie odnośnie wahania cukru tzn są dni że mój cukier jest w normie jednak są też dni kiedy mój cukier wynosi 57 przed posiłkiem po posiłku 54 i godzinę po posiłku 52 bywa też że 32 Podam jeszcze że w laboratorium wyszedł 102 Nie leczę się na cukrzycę 7 lat temu miałam ciążową obecnie mam niedoczynność tarczycy proszę o pomoc
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Jak rozpoznać czy poziom cukru jest prawidłowy?

Cukrzyca wykrywana jest u coraz większej ilości osób. Też się obawiasz, że możesz cierpieć na tę chorobę? Czy wiesz, jak rozpoznać prawidłowy poziom cukru?

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Podane przez Panią wartości glikemii wskazują na hipoglikemię, czyli spadki poziomu cukru. Jest to jednak dość często spotykane u pacjentów z niedoczynnością tarczycy. Jest to natomiast związane ze spowolnieniem metabolizmu węglowodanów (transportu cukru do komórki). O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą endokrynologiem podczas najbliższej wizyty. Warto także wykonać kontrolne badania wyrównania niedoczynności tarczycy.

0

Przede wszystkim proszę skalibrować swój glukometr - informację na ten temat znajdzie Pani w instrukcji obsługi oraz sprawdzić czy paski, które Pani używa nie są przeterminowane. Jest bowiem mało prawdopodobne aby takie wartości glikemii występowały u Pani bez objawów hipoglikemii?

Specjalista w dziedzinie diabetologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy