Walka z bólem przy rwie kulszowej

Moj mąż cierpi na rwę kulszową Co powinnam wiedziec o rwie kulszowej jak walczyć z bolem I drętwiejącą nogą i bólem w prawym pośladku . czy są jakieś naturalne środki które mogą ulżyć mu W cierpieniu czy jest to wyleczalne bo na chwilę obecną to nawet najmniejsze schylenie sprawia mu okropny ból Mąż ma 33 lata chodzi na siłownię powinien kontynuować czy zaprzestać poproszę o radę

pierwsza sprawa rtg kregosłupa lędźwiowego, które da odpowiedź o doborze technik leczenia + badanie, które będzie miało na celu potwierdzenie czy rwa jest objawem korzeniowym, czy tez bóle promieniujace do kończyny dolnej są tzw parakorzeniowe. Ból idący z pośladka moze mieć tez podłoze przepukliny powięziowej w okol mm. pośladkowych tzw "bull eye"a promieniowanie do Kończyny moze być związane z wystąpieniem trigger bands czyli pasm łacznotkankowych o nieprawidłowym układzie wlókien dające bóle wzdłuż traktu,wtedy leczy sie manipulacjami powięziowymi wg Typaldosa. Jezeli objawy te śa mało wrazliwe na leczeni NLPZ , to potwierdzałoby to tez rozpoznanie tak czy inaczej na pewno najskuteczniejszym i celowanym leczeniem jest terapia manualna a leczenie farmakologiczne tylko objawowe. , w okresie wystepowania bólu prosze odpuścic siłownie